Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності з 1 травня 2017 року, впроваджено оновлену програму житлових субсидій.

 

Для удосконалення та підвищення ефективності програми соціальної підтримки населення Уряд вніс зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Документом, зокрема, передбачено: враховувати доходи для призначення субсидії не за попередній календарний рік, а за 4 квартали перед зверненням, тобто актуальних доходів громадян; здійснити монетизацію залишків невикористаних субсидій на оплату опалення (в обсягах до 100 куб. м природного газу та 150 кВтoг електроенергії), що виникли у зв'язку з економним споживанням природного газу та електроенергії. Кошти перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача в банківській установі або будуть виплачуватися через відділення поштового зв'язку ПАТ "Укрпошта". Змінами також пропонується: не враховувати до сукупного доходу при призначенні субсидії допомогу на дітей, на якими встановлено опіку чи піклування; не призначати субсидію за наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг; надати можливість надсилати повідомлення про призначення субсидії електронною поштою. Також внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування" в частині встановлення соціальної норми житла для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб, у розмірі 75 кв. метрів на домогосподарство.

Постановою Кабінету Міністрів України № 300 від 26.04.2017 р. передбаче номонетизацію частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, та електропостачання для індивідуального опалення.

 Сім'ї, які для опалення використовують електроенергію чи природній газ та станом на 01.05.2017 р. на рахунку мають невикористану суму субсидій (розмір уточнюйте у філіях обленерго чи райгазах) - мають право одержати заощаджені кошти (не більше еквівалента вартості 100 куб. м. природного газу або 150 кВт*г електроенергії).

Для  цьогь необхідно до 01.09. 2017 р. подати до управління соцзахисту заяву (при собі мати паспорт, ідентифікаційний номер, номер банківського рахунку для зарахування коштів).

У сільській місцевості заяву можна передати через уповноважену особу сільської (селищної) ради, об'єднаної територіальної громади.

 

« повернутися до списку новин

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Логін: *

Пароль: *