Унікальна творчість Тараса Шевченка

та його подвижницьке життя зробили його постать одним із найпотужніших, найпривабливіших і найвідоміших символів України та українського народу. Елементом культу Шевченка стали щорічні відзначення не тільки дня його народження — 9 березня, але й смерті — 10 березня та перепоховання -  22 травня.

Пам’ятний знак на місці першого поховання Тараса Шевченка в Петербурзі. Валун із граніту встановлений у 1989 році

Як помру, то поховайте

Мене на могилі,

Серед степу широкого

На Вкраїні милій,

Щоб лани широкополі,

І Дніпро, і кручі Було видно, було чути,Як реве ревучий...

Його друзі знайшли таке місце — Чернеча гора в м. Каневі. 8 травня пароплав «Кременчуг» з прахом митця відбув з Києва до Канева, де в Успенському соборі відбулася багатолюдна панахида. 10(22) травня 1861 року ввечері Шевченка поховали на Чернечій (тепер — Тарасовій) горі поблизу Канева.У 1939 році тут було споруджено великий пам'ятник із постаттю Шевченка, вилитої з бронзи і встановленої на постаменті на терасі великої вежі.І вже більше ніж 70 років Він, що сам себе закляв, стоїть над Дніпром і над широкополими ланами обох його берегів і спостерігає над «вкраїною милою»...

Сьогодні в цей памятний для української громади день жителі с. Яреськи прийшли вшанувати народного поета. Зачитали вічні вірші школярі, виступила голова сільської ради Палівода В.П., зачитала доповідь предстаник будинку культури та інші. Відбулося урочисте покладання квітів до памятника Т.Г. Шевченка.

 

« повернутися до списку новин

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Логін: *

Пароль: *